سید ابوالحسن حسینی ایوری( وبلاگ ) وبلاگ سید ابوالحسن حسینی ایوری (Electrical expert (power engineering ++ دفتر هنرهای ارتباط تصویری حسینی ایوری Husseini Eivari's Visual Arts Office SΛHe ΞEiVΛRi HΞ ΛRTШORК HUSSEiNi Studio ++ کارشناس برق ( مهندسی قدرت ) طراحی وب سایت طراحی گرافیک نماینده رسمی فروش و پشتیبانی گروه نرم افزاری آریسا ++ HΞ عاشقانه ها: خوشنویسی عکاسی گرافیک نقاشیخط طراحی وب کوهنوردی دوچرخه سواری ©EiVΛRi™ SEYEDΛBOLHΛSSΛИ HUSSEiИiEiVΛRi tag:http://husseini.mihanblog.com 2019-12-13T01:56:05+01:00 mihanblog.com تفاوت کوه پیمایی و کوهنوردی 2019-12-12T15:41:22+01:00 2019-12-12T15:41:22+01:00 tag:http://husseini.mihanblog.com/post/58 سید ابوالحسن حسینی ایوری متاسفانه امروزه به اشتباه اکثر فعالیت هایی که در کوه انجام می شود، کوهنوردی نامیده می شود که از نگاه ورزشکاران کوهنورد کاملا مردود می باشد. شاید اگر از اکثر مردم بپرسیم تفاوت کوه پیمایی و کوهنوردی چیست، پاسخ بدهند تفاوتی بین این دو وجود ندارد. اما در حقیقت این دو تفاوت زیادی با همدیگر دارند که در این مطلب به آن اشاره می نماییم. البته کوهنوردان حرفه ای و افرادی که با کوه پیمایی انس دارند، قطعا این تفاوت ها را به خوبی می دانند و برای آن ها این تفاوت ها کاملا آشکار است. در حقیقت اصلی


متاسفانه امروزه به اشتباه اکثر فعالیت هایی که در کوه انجام می شود، کوهنوردی نامیده می شود که از نگاه ورزشکاران کوهنورد کاملا مردود می باشد. شاید اگر از اکثر مردم بپرسیم تفاوت کوه پیمایی و کوهنوردی چیست، پاسخ بدهند تفاوتی بین این دو وجود ندارد. اما در حقیقت این دو تفاوت زیادی با همدیگر دارند که در این مطلب به آن اشاره می نماییم. 

البته کوهنوردان حرفه ای و افرادی که با کوه پیمایی انس دارند، قطعا این تفاوت ها را به خوبی می دانند و برای آن ها این تفاوت ها کاملا آشکار است.

در حقیقت اصلی ترین تفاوت بین این دو مفهوم در خطر پذیر بودن است. کوهنوردی یک ورزش سخت و حرفه ای و دارای خطرات خاص خود می باشد که به شدت به تخصص و همچنین تجهیزات و ملزومات وابسته است. اما کوه پیمایی یک ورزش و فعالیت بدنی بسیار ساده است که به صورت فردی و ترجیحا گروهی انجام می گیرد و تقریبا خطرات زیادی ندارد.

مصطلح است که هر کسی که به کوهستان می رود را کوهنورد خطاب می کنند. در حالی که کسی که به صورت آماتور به فعالیت کوه پیمایی می پردازد، یک کوهنورد ماهر و حرفه ای نیست. در حقیقت وی یک ورزشکار کوه پیماست که برای سلامت روح و جسم خود به کوه می آید و فعالیت بدنی سالمی را انجام می دهد.

همان طور که عرض شد برای فعالیت های تخصصی کوهنوردی حرفه ای نیاز به تجهیزات و لوازم خاص و تخصصی می باشد. اگر افراد آماتور که کوه پیمایی می کنند هم بخواهند در طبیعت لذت بیشتری ببرند بهتر است مجهز بوده و امکانات لازم در طبیعت و کوه را همراه داشته باشند.

اما دیگر مانند گذشته خرید وسایل و لوازم و ملزومات کوهنوردی و طبیعت گردی، سخت و وقت گیر نیست. با وجود سایت های معتبر ، می توان حتی این وسایل و لوازم تخصصی را به صورت آنلاین و بدون اتلاف وقت خریداری نمود.   

]]>
بارون پاییزی 2019-12-10T19:15:49+01:00 2019-12-10T19:15:49+01:00 tag:http://husseini.mihanblog.com/post/57 سید ابوالحسن حسینی ایوری عکس : بلوار سید مرتضی - کاشمر - پاییز 98داره بارون میاد کوچه بازم لبریز احساسههنوزم نم نم بارون صدای مارو میشناسههمین دیروز بود انگار تو با من تو همین کوچهمیگفتی زندیگیم وقتی تو با من نیستی پوچهاهای بارون پاییزی کی گفته تو غم انگیزیتو داری خاطراتم رو تو ذهن کوچه میریزی   

عکس : بلوار سید مرتضی - کاشمر - پاییز 98


داره بارون میاد کوچه بازم لبریز احساسه
هنوزم نم نم بارون صدای مارو میشناسه
همین دیروز بود انگار تو با من تو همین کوچه
میگفتی زندیگیم وقتی تو با من نیستی پوچه
اهای بارون پاییزی کی گفته تو غم انگیزی
تو داری خاطراتم رو تو ذهن کوچه میریزی   

]]>
فواید دوچرخه سواری 2019-12-07T18:49:08+01:00 2019-12-07T18:49:08+01:00 tag:http://husseini.mihanblog.com/post/56 سید ابوالحسن حسینی ایوری دوچرخه‌سواری یك ورزش ضد افسردگی است. ما همیشه این موضوع را می‌شنویم و در هنگام دوچرخه سواری و مسابقه تجربه‌اش می‌كنیم. تعداد بسیاری از ما كه گرفتار لذت دوچرخه‌سواری شده‌ایم، می‌دانیم كه سواری تا چه اندازه باعث خوشحالی ما می‌شود. اما چه چیزی باعث می‌شود كه تا این حد عاشق دوچرخه‌سواری باشیم؟ چرا ما بی‌اراده به سمت آن كشیده می‌شویم؟ چرا دوچرخه‌سواری ما را طوری شاد می‌كند كه احتمالاً تنیس، شنا و یا فوتبال نمی‌توانند؟ چرا دوچرخه سواری ورزش ضد افسردگی است؟ علم روان‌شناسی مثبت‌گرا به ب

دوچرخه‌سواری یك ورزش ضد افسردگی است. ما همیشه این موضوع را می‌شنویم و در هنگام دوچرخه سواری و مسابقه تجربه‌اش می‌كنیم. تعداد بسیاری از ما كه گرفتار لذت دوچرخه‌سواری شده‌ایم، می‌دانیم كه سواری تا چه اندازه باعث خوشحالی ما می‌شود. اما چه چیزی باعث می‌شود كه تا این حد عاشق دوچرخه‌سواری باشیم؟ چرا ما بی‌اراده به سمت آن كشیده می‌شویم؟ چرا دوچرخه‌سواری ما را طوری شاد می‌كند كه احتمالاً تنیس، شنا و یا فوتبال نمی‌توانند؟ چرا دوچرخه سواری ورزش ضد افسردگی است؟

علم روان‌شناسی مثبت‌گرا به بررسی این موضوع می‌پردازد كه چه چیزی بیش از همه باعث می‌شود زندگی ارزش زندگی كردن را داشته باشد. به‌نظر می‌رسد دوچرخه‌سواری چنان ویژگی‌های شادی‌آوری دارد كه ورزش‌های اندک دیگری می‌توانند در این زمینه با آن برابری کنند. بسیاری از ورزش‌های دیگر تنها تعداد محدودی از این خصوصیات را دارند، درحالی‌كه دوچرخه‌سواری می‌تواند در گروه ورزش‌های انگشت‌شماری قرار گیرد كه دارای همه آن ویژگی‌ها هستند.

در ادامه به سیزده دلیل شادی‌آفرینی و ضد افسردگی دوچرخه‌سواری برای ما، بر اساس علم روان‌شناسی مثبت‌گرا اشاره می‌شود:


1.سلامت جسمی :

ثابت شده است كه ورزش‌های هوازی یكی از بهترین راه‌های دستیابی به سلامت جسمی هستند. وقتی ما از نظر جسمی متناسب هستیم، بدنمان بهتر كار می‌كند. این یك اصل كاملاً پذیرفته شده است، بنابراین لزومی ندارد كه در این مقاله به بررسی جزئیات بیشتری درباره آن بپردازیم.

 

2.سلامت ذهنی :

افراد سالم و متناسب به‌طور كلی شادتر از افراد بیمار و نامتناسب هستند. افسردگی، اضطراب و استرس در افرادی كه از سلامت فیزیكی برخوردارند، پایین‌تر است. دوچرخه‌سواری سلامت ذهنی را بهبود می‌بخشد.

3.دوچرخه‌سواری یك ورزش اجتماعی است :

من اگر یك موج‌سوار باشم، باید تنها به اقیانوس بروم و خودخواهانه و در آرامش، موج‌سواری كنم. گهگاه، ممكن است موج‌سواران دیگری را ببینم كه از ساحل به سوی من می‌آیند و احتمالاً در دل آنها را نفرین می‌كنم كه كاش نقطه دیگری را انتخاب كنند. اما دوچرخه‌سواری كاملاً متفاوت است. با اینکه سواری‌های تنها عالی هستند، ولی بهترین اوقات ما روی دوچرخه غالباً همان سواری‌های گروهی با دوستانمان است. به‌علاوه، دوچرخه‌سواری برای شبكه‌سازی اجتماعی واقعاً عالی است، درحالی‌كه تعداد اندكی از ورزش‌های دیگر دارای چنین خصوصیتی هستند.

4.همگانی بودن :

دوچرخه‌سواری ورزشی است كه تقریباً هر فردی می‌تواند آن را انجام دهد. این ورزش فوق‌العاده در دسترس است.

5. لذت‌بخشی :

لذت بردن كاری است كه وقتی یك تجربه خوشایند را در ذهن بزرگ‌نمایی می‌كنیم، انجام می‌دهیم. لذت بردن یك تقویت‌كننده قدرتمند «حالِ خوب» است. دوچرخه‌سواری ورزشی است كه فرصت بزرگی برای لذت بردن در اختیار ما قرار می‌دهد.
خواه تحسین خاموش یك نمای پانوراما (یك چشم‌انداز زیبا، منظره‌ای از بالای یك تپه محلی و یا یك پرتگاه) باشد یا نشاط پایین آمدن سریع از یك شیب و یا قهوه و گپ زدن‌های بعد از سواری كه در آنها بهترین لحظات سواری گروهی با دوستان را احساس می‌كنیم. دلایل فراوانی برای لذت بردن در طول (و پس از) بیشتر سواری‌های ما وجود دارد.

 

6.قدرشناسی
قدرشناسی و لذت بردن غالباً شانه به شانه یكدیگرند. به‌سختی می‌توان بدون داشتن حس قدرشناسی، لذت برد. قدرشناسی درعین‌حال باعث شادی ما می‌شود. دوچرخه‌سواری آن لحظات خاموش ارزشمندی را در اختیارمان قرار می‌دهد كه ما را از قدرشناسی و تواضع لبریز می‌كنند. چنین وضعیتی که می‌تواند در بالای یك قله مشهور روی دهد، به‌همان آسانی می‌تواند در یك خیابان ساكت حومه شهر و هنگام طلوع خورشید اتفاق بیفتد، زمانی كه روز آغاز می‌شود و ما تركیبی از احساسات قدرشناسی، سپاس‌گزاری و تواضع را تجربه می‌كنیم. گویی همه‌چیز در جهان درست است، حتی اگر اینطور نباشد. به‌خاطر آن لحظه، درحالی‌كه روی دوچرخه هستیم، احساس شادی می‌كنیم.

7.اهداف
ما قبلاً درباره انواع مختلف اهدافی كه می‌توانیم در هنگام سواری دنبال كنیم، صحبت كرده‌ایم. به‌نظر می‌رسد درحالی‌كه مشغول ورزش و تلاش برای پیشرفت و كسب مهارت هستیم، احساس بهتری درباره زندگی داریم. دنبال كردن اهدافمان ما را شاد می‌کند.

8.بازیابی
بازسازی واقعی، ترمیم‌كننده است. این روند به ما كمك می‌كند تا خودمان را دوباره بسازیم. با اینکه دوچرخه می‌تواند ما را از پا دربیاورد، اما ترمیم‌كننده نیز هست. ما بهتر می‌خوابیم (كه برای حال خوب، حیاتی است) و از سواری خود احساس جسمی و ذهنی بهتری داریم.9.موفقیت
بعضی از پژوهشگران اعتقاد دارند كه موفقیت یكی از عوامل كلیدی در ایجاد حال خوب در ماست. دوچرخه‌سواری به‌سبب در دسترس بودن، یك منبع بی‌پایان از فرصت‌های موفقیت است. خواه یك ركورد شخصی باشد یا یك سواری در فواصل طولانی، یك تجربه اورست و یا دستیابی به یك هدف شخصی؛ دستاوردهای دوچرخه‌سواری ما همیشه شادی‌بخش هستند.

 

10.جاری شدن

بعضی از مردم، جاری شدن را راز شادی توصیف می‌كنند. این حالت زمانی روی می‌دهد كه ما آن‌قدر در چیزی درگیر می‌شویم كه کاملاً گذر زمان را فراموش می‌كنیم. ما دیگر به هیچ چیز توجه نمی‌كنیم زیرا کاملاً در یك كار غرق شده‌ایم، کاری که چالش‌برانگیز و جذب‌كننده است. بعضی از درگیرکننده‌ترین تجربیات ما روی دوچرخه اتفاق می‌افتند.

11.خوش‌بینی
افراد خوش‌بین معتقدند كه اتفاقات خوبی رخ خواهد داد و آینده درخشان به‌نظر می‌رسد. انسان‌های خوش‌بین در مقایسه با افرادی كه درباره آینده احساس هراس و نگرانی دارند، بسیار شادتر هستند. دوچرخه‌سواران هدف‌گرا، قدرشناس و درگیر در ورزش خود هستند، بنابراین همیشه بی‌صبرانه در انتظار سواری بعدی خود (غالباً به ضرر سایر اولویت‌ها) می‌باشند و این خوش‌بینی به آنها احساس خوبی می‌دهد.

 

12.نقاط قوت :

وقتی از نقاط قوت خود استفاده می‌كنیم، احساس خوبی داریم. نقاط قوت ما كارهایی هستند كه به‌خوبی انجام می‌دهیم، در ما احساس اعتبار ایجاد می‌كنند و برایمان انرژی‌بخش هستند. وقتی عاشق دوچرخه‌سواری هستیم، معمولاً می‌توانیم نقاط قوت خودمان را شناسایی كنیم و كمتر چیزی می‌تواند احساسی بهتر از این داشته باشد كه وقتی از نقاط قوت خود بهره‌ می‌گیریم.

13.جست‌وجوی شور و هیجان و خطر :

یكی از خصوصیات هیجان‌انگیز بسیاری از ورزش‌ها، فرصت‌هایی است كه برای جست‌وجوی شور و هیجان فراهم می‌كنند. تحقیقات نشان می‌دهند كه فعالیت فیزیكی روشی برای برآورده كردن نیاز ما به هیجان، سرزندگی و ماجراجویی است. خطر کردن و فرصت‌هایی برای هیجان می‌توانند بخشی از هر سواری باشند. حس پایین آمدن سریع از یك سراشیبی، فشار یك مسابقه سرعت گروهی و یا چالش یك جاده خاکی می‌تواند احساس خوشایندی را در ما ایجاد كند كه تا چند روز ادامه داشته باشد.

 :منبع  نشریه دوچرخه و طبیعت


   

]]>
شکار لحظه ها 2019-12-04T19:47:37+01:00 2019-12-04T19:47:37+01:00 tag:http://husseini.mihanblog.com/post/55 سید ابوالحسن حسینی ایوری ]]> حضور 2019-11-30T17:00:52+01:00 2019-11-30T17:00:52+01:00 tag:http://husseini.mihanblog.com/post/54 سید ابوالحسن حسینی ایوری نقاشیخط - اجرا شده در تابستان98 -تو خورشیدی ... تو پروینی   تو نوری ...به دل نزدیکی و...  از دیده دوری ! ...گریزت نیست ممکن از خیالم ...ز من دوری ولیکن .... در حضوری ! ...   

نقاشیخط - اجرا شده در تابستان98 
-

تو خورشیدی ... تو پروینی   تو نوری ...
به دل نزدیکی و...  از دیده دوری ! ...
گریزت نیست ممکن از خیالم ...
ز من دوری ولیکن .... در حضوری ! ...

   

]]>